cigaretes_degšanas_temperatūra_kaitīgas_ķimikālijas_dūmi

Kādas problēmas izraisa degšana?

Aizdedzinot cigareti, tabaka sāk degt un sasniedz 600–800°C temperatūru. Tabakas degšanas laikā izdalās dūmi. Taču dūmos, kas radušies degšanas laikā un ko ieelpo smēķētājs, ir ne tikai nikotīns, bet arī daudzas ķimikālijas. Kā apgalvo sabiedrības veselības aprūpes iestādes, apmēram 100 no tām ir saistītas ar smēķēšanas izraisītajām slimībām.

Vai vajadzīga degšana, lai izdalītos nikotīns?

Temperatūra, kurā tabaka izdala nikotīnu, ir gandrīz trīsreiz mazāka nekā cigaretes degšanas temperatūra. Tas nozīmē – lai tabaka izdalītu nikotīnu, nav vajadzīga ne uguns, ne augstā degšanas temperatūra. Tieši šo iemeslu dēļ tabakas karsēšanas ierīce IQOS tabaku uzkarsē tikai līdz 350°C temperatūrai. Šādā temperatūrā tabaka vienmērīgi sasilst un izdala aerosolu, kas satur nikotīnu, bet nesāk degt.

Kāpēc ir svarīgi novērst degšanu?

  • Augstā temperatūrā tabaka sāk degt, izdalās dūmi, izveidojas pelni.

  • Tabakai degot šādā augstā temperatūrā, notiek ķīmiskās reakcijas, kuru laikā izveidojas vairāk nekā 6000 ķimikālijas.

  • Galvenais ar smēķēšanu saistīto slimību cēlonis ir kaitīgās vai potenciāli kaitīgās vielas, kas rodas, degot tabakai.

  • Novēršot degšanu, ievērojami samazinās izdalīto kaitīgo vielu daudzums, salīdzinot ar cigaretes dūmiem.

Kas ir degšana?

Lai notiktu degšana, ir vajadzīgi trīs komponenti: degoša viela, skābeklis un temperatūra. Ja degšana notiktu ideālos apstākļos, ogļhidrātiem reaģējot ar skābekli, izveidotos oglekļa dioksīds un ūdens. Taču reālos apstākļos, piemēram, degot tabakai, skābekļa daudzums nav pietiekams, lai notiktu pilnīgs degšanas process. Šī iemesla dēļ, tabakai degot, veidojas oglekļa dioksīds un daudzi citi ķīmiskie savienojumi, ko veselības speciālisti sauc par kaitīgiem vai potenciāli kaitīgiem veselībai.

Svarīga informācija: IQOS lietošana nav bez riska. Karsējamās tabakas izstrādājumos esošais nikotīns izraisa atkarību.